قیمت تدریس خصوصی چقدر است؟

قیمت تدریس خصوصی چقدر است؟

 

قیمت تدریس خصوصی چقدر است؟

 

تدریس خصوصی، یکی از مشاغلی است که این روز‌ها خیلی‌ها را به خود جذب کرده است. چه افرادی که حرفه اصلیشان تدریس است و چه کسانی که در کنار کار ثابت و یا دانشجویی، گاهی تدریس خصوصی هم می‌کنند. شاید شما هم در فکر باشید که تدریس خصوصی را شروع کنید؛ اما نمی‌دانید این کار برای شما می‌ارزد یا نه؟ ما در مدرس خوب برای شما مطلبی جمع آوری کرده‌ایم که کمکتان می‌کند درباره درآمد تدریس خصوصی اطلاعات کامل و جامعی داشته باشید:

۱- چه کاره اید؟

اولین چیزی که در رزومه شما به چشم می‌خورد؛ تحصیلات، مدارک و افتخارات شماست. شاید دیده باشید معلم‌های معروفی که در بهترین رشته‌ها و دانشگاه‌ها درس خوانده‌اند اما در آن رشته کار نمی‌کنند. این افراد با تکیه بر موفقیت شخصیشان، توانسته‌اند اعتماد بخش زیادی از شاگردانشان را جلب کنند.

اگر رشته، دانشگاه، افتخار و مدارک علمی دارید که توجه افراد را جلب کند؛ می‌توانید قیمت تدریس خصوصی را بیشتر در نظر بگیرید. در غیر این صورت برای داشتن درآمد بالا از تدریس کار سخت‌تری در پیش دارید.

۲– چه مدت است تدریس می‌کنید؟

تجربه و سابقه شما در امر تدریس هم یکی از عوامل تعیین کننده و مهم در درآمد شما از تدریس خصوصی است. قطعا شاگردان شما پول بیشتری به معلمی می‌دهند که سال‌هاست این کار را انجام می‌دهد و در مدارس برتر تجربه تدریس دارد.

۳ – چقدر رضایت شاگردانتان را جلب کرده‌اید؟

اینکه شاگردان سابق شما چقدر نتیجه گرفته‌اند؛ نقش بسیار مهمی در بالا و پایین رفتن درآمد شما بازی می‌کند. هر قدر بازخورد بهتری از شاگردانتان بگیرید و آن‌ها را در رزومه کاریتان به کار ببرید؛ شاگردان جدیدتان برای دادن هزینه بیشتر راغب‌تر خواهند بود و دست خودتان هم در تعیین درآمدتان بازتر خواهد بود. برای این که رضایت شاگردانتان را بهتر جلب کنید.

۴ – کدام درس و پایه را تدریس می‌کنید؟

اگرچه سر و کله زدن با بچه‌های کوچک کار سخت‌تری است؛ اما هر قدر پایه تحصیلی دانش آموزان بالا‌تر برود؛ درآمد شما بیشتر خواهد شد. معمولا هزینه تدریس خصوصی اول تا ششم ابتدایی در یک حد، و هزینه تدریس پایه ششم تا یازدهم هم در یک رنج است.

هزینه دریافتی تدریس خصوصی برای مقطع پیش دانشگاهی؛ زبان و مهارت‌هایی مثل برنامه نویسی و… هم متغیر و بسته به شرایط مختلف متفاوت است.

۵- در برهه زمانی خاصی قرار دارید؟

قطعا در ایام نزدیک به امتحانات و مدرسه و آزمون‌ها، هزینه کلاس‌های خصوصی و درخواست‌ها افزایش می‌یابد. اگر هم در مقطع پیش دانشگاهی تدریس می‌کنید؛ در نزدیکی کنکور و یا آزمون‌های آزمایشی، درآمدتان به شدت بالا خواهد رفت.

برای افرادی که زبان و یا مهارت‌های دیگر را تدریس خصوصی می‌کنند؛ ایام نزدیک به تاریخ امتحانات تخصصی آن رشته، ایام پردرآمدی خواهد بود. مثلا در نزدیکی امتحانات آیلتس و تافل، هزینه کلاس های زبان بالا خواهد رفت.

قیمت تدریس خصوصی چقدر است؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *