چگونه ریاضی خود را تقویت کنیم

نحوه تقویت درس ریاضی

ریاضی می تواند یک موضوع دشوار برای برخی از افراد باشد . مهمترین چیزی که بایدبدانیم این است که تمرین کردن تنها راه بخاطر سپردن مفاهیمی است که به شما آموخته می شود. قوی کردن درس ریاضی می تواند مشکل باشد، اما قطعا غیر ممکن نیست.

 

شش گام مهم برای تقویت درس ریاضی

 

 

چگونه ریاضی خود را تقویت کنیم

 

1. یاداشت برداری کن و به دقت گوش کن!

 

چگونه ریاضی خود را تقویت کنیم

 

 هنگام یادگیری یک مفهوم خاص، سعی کنید یک لیست از مراحل را برای اینکه بعدا مرور کنید یاداشت برداری کنید. نکات کلیدی و موارد مهم را برای جلوگیری از فراموشی بنویسید. هنگامی که معلم شما مثال هایی را روی تخته می نویسد، سوالات و نحوه حل کردن آنه را بنویسید.

2. سر کلاس فعال باش!

 

چگونه ریاضی خود را تقویت کنیم

 

در کلاس درس شرکت کنید. کلید درک ریاضیات این است که در کلاس شرکت کننده فعالی باشید. با فعال بودن در کلاس شما از هر دو طرف مغز خود کمک می گیرید. گوش فرا دهید به مسائلی که معلمتان به شما می دهد و آنها را کامل حل کنید. دست خود را بالا بیاورید تا آنچه را که انجام داده اید توضیح دهید یا  به توضیحات و جواب های دانش آموزان دیگر گوش فرا دهید، مطمئن شوید که شما هم همین راه حل ها را رفته اید.

3. مشقت را بنویس!

 

چگونه ریاضی خود را تقویت کنیم

 

 تمامی تکالیفت را حل کن همچنین سوالات اضافی حل کن.انجام تکالیف خود را به عنوان یک آزمون از خود تلقی کن و از انجام درست آنها لذت ببر، این یک تمرین برای آزمون است. هنگام انجام تکالیف خود به یادداشت ها و کتاب های درسی خود مراجعه کنید. اگر مشکل دارید، از معلم، یک دوست یا دانش آموز زرنگ کمک بگیرید.

 

4.اگر سوالی دارید، همیشه از معلم خود سوال کنید.

 

چگونه ریاضی خود را تقویت کنیم

 

اگر سوالی دارید، همیشه از معلم خود سوال کنید. در غير اينصورت، بدون یادگیری مرحله اول شما سراغ مرحله بعدی رفته اید و این بدترین اشتباه در یادگیری ریاضیات است. اگر پاسخ شما به سوالاتی که معلمتان در هر مبحث به شما میدهد اشتباه بود. از معلم یا دوستانتان کمک بگیرید.

 

5. دانش آموزان دیگر را آموزش دهید.

 

چگونه ریاضی خود را تقویت کنیم

 

شما می توانید مهارت های ریاضی را با تماشای نحوه توضیح دادن یک معلم خوب یاد بگیرید،  برای همکلاسی هایی که با درس ریاضی مشکل دارند، درس را توضیح دهید. به آنها مسئله بدهید و آنها را به چالش بکشید تا مهارت های خود را تثبیت کنید.

6. ریاضیات را به صورت گروهی بخوانید

 

چگونه ریاضی خود را تقویت کنیم

 

 گروه های مطالعاتی چند نفره تشکیل دهید،گروههای مطالعاتی به شما فرصتی می دهند تا ایده ها و مفاهیم را با یک گروه از همتایان به اشتراک بگذارید. شما قادر به آموزش و یادگیری از یکدیگر خواهید بود. گروه های ریاضی به شما کمک می کنند تا توانایی خود را برای یادگیری تمرین کنید.

چگونه ریاضی خود را تقویت کنیم

 

نویسنده : علی اکبری نسب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *