چگونه یک امتحان موفق داشته باشیم

چگونه یک امتحان موفق داشته باشیم

 

هشت گام اساسی برای موفقیت در امتحان

1. وقت مطالعه خود را بیشتر کنید.

نه فقط وحشت زده، سر خود را در یک کوه کتاب فرو برید و امیدوار باشید که بهترین نمره را کسب کنید.  یک برنامه تنظیم کنید و مقدار زمانی که برای هر موضوع نیاز دارید را بسنجید. هر روز کمی مطالعه کنید و هر 45 دقیقه یک بار به مغز خود استراحت بدهید. از درس خواندن شب قبل از امتحان اجتناب کنید و بدانید این راهی برای تضمین کسب یک نمره خوب نیست.

2. به صورت انفرادی مطالعه نکنید

 

 چرا یک گروه مطالعاتی با دوستان ایجاد نمی کنید؟ این کار تنوع وحمایت روحی  را برای شما فراهم می کند، به علاوه افرادی که در اطراف شما هستند و به دنبال اهداف مشابه هستند به شما انگیزه مضاعف می دهند.

3. با استرس خود مقابله کنید

استرس آزمون کاملا طبیعی است، در واقع، کمی استرس می تواند یک انگیزه مثبت باشد. با این حال، بیش از حد آن می تواند عملکرد شما را تحت تاثیر قرار دهد. بنابراین، به طور منظم و روزانه ورزش کنید و وقت خود را با دوستان خود صرف کنید. اگر شروع به احساس ناراحتی یا سرخوردگی کنید، برای مدتی از کتابها دور شوید.

4.کمک بگیرید

نگران نباشید از معلمان خود کمک بخواهید،  آنها خوشحال خواهند شد که کمک کنند. اگر شما نیاز به توضیح در موضوعی دارید که با آن مشکل دارید، از هر فرصتی که نصیبتون شد با معلمتان مشکل را حل کنید. هنگامی که یک شبکه پشتیبانی در اطراف شما وجود دارد، سکوت نکنید.

5.به اندازه کافی بخوابید

 استراحت برای مغز شما مفید است. هر شب هشت ساعت خواب کامل نیاز است و از ساعتها قبل از خواب مطالعهرا متوقف کنید. خواب برای موفقیت امتحان حیاتی است.

6. آماده کردن وسایل مورد نیاز

 

 

وسایل مورد نیاز امتحان را از شب قبل از امتحان آماده کنید، موارد ضروری ممکن است شامل قلم، مداد، ماشین حساب و آب باشد.

7. صبحانه بخوردید

 

 

صبح زود بیدار شوید و صبحانه بخورید با این کار احساس شما بهتر می شود. گرسنگی مغز شما را آهسته خسته و کند میکند، همچنین مطمئن شوید لباس های راحت با لایه هایی که می توانید اضافه یا حذف کنید را بپوشیدچون نمی دانید که اتاق امتحان گرم یا سرد است.

8. از تمام وقت خود سر جلسه امتحان استفاده کنید

هنگامی که شما سرجلسه  امتحان هستید از وقت خود کامل استفاده کنید، هنگام انتظار قبل از امتحان، از صحبت کردن با دوستان خود درباره آنچه که مطالعه کرده اید اجتناب کنید. شما احتمالا چیزهای کمی متفاوت را مطالعه کرده اید، بنابراین یکدیگر را نگران نکنید! سرجلسه امتحان نفس عمیق بکشید و از دیدن یادداشت های خود جلوگیری کنید.  دستورالعمل های امتحان را با دقت بخوانید. زمان را برای هر سوال اختصاص دهید و مدیریت زمان را داشته باشید. اگر پاسخ یک سوال را نمی دانید، آن را رها کنید و بعدا به آن بازگردید. هرگز امتحان را به زودی ترک نکنید، از وقت خود به طور کامل استفاده کنید و پاسخ های خود را مرور کنید و به یاد داشته باشید اینجا می توانید بهترین کارها را انجام دهید.

موفق باشید.

نویسنده : علی اکبری نسب

چگونه یک امتحان موفق داشته باشیم

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of
wpDiscuz